ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار

ساخت حساب کاربری

فیلدهای دارای ستاره الزامی هستند.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تایید رمز عبور *
پست الکترونیک *
تایید پست الکترونیک *
کد اعتبارسنجی *
بارگذاری مجدد تصویر

چگونه در شرایط اقتصادی سخت کسب و کار خود را آغاز کنیم

همیشه شروع یک کسب و کار کوچک سخت بوده است و در شرایط متلاطم و سخت اقتصادی، دشوارتر هم می شود. چرا که زمانی که بازارهای مالی و اعتباری کساد باشند، تامین مالی بسیار دشوار است.

به همین دلیل است که توسعه و تکمیل برنامه های تجاری، برای صاحبان کسب و کار های کوچک بسیار سخت می شود. به عبارت دیگر، اگر بخشی از تامین مالی را می خواهید، بهتر است که بر روی پیش بینی های سرمایه ای خود به سختی کار کنید: چه میزان سرمایه نیاز دارید تا به کسب و کار خود تزریق کنید، چه میزان سرمایه برای هزینه های عملیاتی مود نیاز است و چه کارهایی نیاز است که انجام شود تا به سود برسید.

اگر درباره حرکت به سمت کارآفرینی فکر می کنید، موارد زیر را برای موفقیت در ایجاد یک کسب و کار در شرایط اقتصادی سخت در نظر بگیرید.
1. تامین مالی

تامین مالی

قبل از گرفتن وام های بانکی، بهتر است که با یک دوست قابل اعتماد یا یک مشاور اقتصادی حرفه ای مشورت کنید تا طرح کسب و کار( Business Plan) شما را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شوید که هیچ فعالیت بحرانی و دشواری را از قلم نینداخته اید و یا فرضیات غلط و نادرستی را در نظر گرفته باشید.

می توان از افراد زیر مشورت خواست:

    یک دوست قابل اعتماد که کسب و کار خود را دارد و دارای تجربه است.
    یک مشاور اقتصادی و بانکی.
    یک حسابدار که تخمین های مالی شما را مورد بررسی قرار دهد.

 2. هوشمندی بازار

شروع یک کسب و کار زمانی که از نظر اقتصادی در شرایط رکود قرار داریم، بر پایه قدرت خلاقیت و ابتکار می باشد.

بازاریابی برای جلو افتادن در رقابت و رقبای شما حیاتی است. مدل کسب و کار خود را طراحی کنید و اجزاء بازاریابی را به تفضیل شرح دهید. دقیقا چه محصول و خدمتی را می خواهید بفروشید، مشتریان هدف شما چه کسانی هستند، قیمت محصولات و خدمات شما چگونه خواهد بود و برنامه شما برای معرفی کسب و کار خود چگونه است؟

با استفاده از تفکر گوشه ای ( Thinking Niche ) شانس شما برای موفقیت افزایش می یابد. مصرف کننده های اصلی بازار خود را به بخش های استراتژیک کوچک تر تقسیم کنید. برای مثال، اگر شما قصد دارید که خدمتی به زنان ارائه کنید، می توانید آن را به بخش های کوچک تر مانند زنان در یک بازه سنی خاص، در شغل های خاص یا در مکان های جغرافیایی خاص تقسیم کنید.

بخش بندی بازار

یا به روش های جایگزینی محصولات و خدماتتان برای گسترش کسب و کار و مشتریان پایه خود فکر کنید. به طور مثال، اگر شرکت تهیه غذا را افتتاح کرده اید، آیا می توانید خدمات تحویل غذا در زمان معین در محل مشتری یا تهیه غذاهای بسته بندی شده و آماده برای مشتریان خود، را فراهم کنید؟

رقبای خود را دنبال کنید و آن ها را تجزیه و تحلیل کنید و مشخص کنید که آن ها چه کارهایی انجام می دهند و چه تکنیک های بازاریابی را برای ساخت کسب و کارشان استفاده کرده اند. آیا محصولاتشان را بهبود بخشیده اند و یا کاهش قیمت داده اند؟ از روش های خلاق برای ارائه خود و محصولاتشان استفاده می کنند؟

شما نیاز دارید که جایگاه رقبای خود را پیدا کرده و با ایجاد تمایز در خود، می توانید سهم بازاری را بدست آورید. به عنوان مثال، درباره اینکه رقبای شما چه کارها و فعالیت هایی را انجام نداده اند یا انجام نمی دهند یا چه مشتریان بالقوه ای را از دست داده اند، تفکر کنید و سپس این بخش های بازار را بدست آورید.

مقاله مرتبط:”چگونه میزان فروش رقبای خود را بدست آورید.”
3. در مقیاس کوچک با برنامه هایی برای توسعه کسب و کار خود،آغاز کنید.

شروع مرحله به مرحله یک کسب و کار

برای شروع در کوچک ترین مقیاس ممکن، انتظارات و هزینه های خود را مدیریت کنید، سپس برای گسترش کسب و کار خود برنامه ریزی کنید. طرح کسب و کار خود را بازبینی کرده و توجه کنید که برای شروع به چه چیزهایی نیاز دارید. برای مثال، آیا می توانید در یک منطقه کوچک تر و کم هزینه تر و یا حتی بدون دفتر کار فیزیکی، کار خود را آغاز کنید؟

پس از تصمیم گیری درباره بهترین و مقرون به صرفه ترین فضا برای کسب و کار خود، در زمینه های نیازهای خود برای انتخاب کارمند، تفکر کنید. قبل از استخدام کارکنان تمام وقت، به استخدام پیمانکاران مستقل، کارکنان موقت و یا کارکنان پاره وقت فکر کنید. اگر منطقه ای که قرار است کسب و کار خود بنیان گذاری کنید در احاطه کسب و کارهای محلی است، شاید بتوانید افراد با استعداد را با مزد کمتر در مقایسه با بازارهای دیگر انتخاب کنید.
4. استفاده از تکنولوژی به نفع خود

فناوری

فناوری می تواند روش های متفاوتی برای پس انداز کردن پول و افزایش سود، برای شما فراهم کند. به عنوان مثال:

    از طریق کانال های آنلاین گوناگون، بازار خود را گسترش دهید.
    به جای استفاده از ابزارهای الکترونیکی گران قیمت یا تبلیغات چاپی، بازاریابی ایمیلی انجام دهید.
    برای دریافت ایده های مختلف از کارآفرینان و رهبران موفق کسب و کارها، از وب سایت هایی مانند com، Score.com و غیره استفاده نمایید.
    وب سایت خود را در کلیدواژه هایی که مشتریان شما برای یافتن شما، جستجو می کنند، بهینه کنید، تا در رتبه های بالا در موتورهای جست و جو قرار بگیرید.
    از طریق وب سایت خود، رسانه های بازاریابی مقرون به صرفه مانند پادکست و وبینار، تولید کنید.
    یک برنامه وفاداری مشتریان برای اعلام برنامه های فروش، تخفیفات ویژه، پاداش ها و کوپن های خود ایجاد کنید.

5. شبکه سازی

شبکه سازی

افرادی را که می توانند مشتریان را به شما ارجاع دهند و می توانند به ساخت کسب و کار شما کمک کنند،( از عضویت در یک انجمن حرفه ای، حضور در مکان هایی که بتوانید افراد مختلف را ملاقات کنید تا عضویت در گروه های آنلاین) را شناسایی کنید و با آن ها ارتباط برقرار کنید.
6. ایده هایی برای کاهش هزینه ها

کاهش هزینه

اقتصادهای نامناسب می توانند بسیاری از روش های ذخیره مالی را پنهان کنند. بعضی از ایده های خلاق کاهش هزینه استارت آپ شما می تواند شامل موارد زیر باشد:

    استفاده از وضعیت اقتصادی به عنوان قدرت نفوذ، هنگام مذاکره در مورد اجاره، قرارداد اجاره تجهیزات و غیره. باید قرارداد اجاره دهندگان، فروشندگان و توسعه دهندگان مورد نیاز کسب و کار خود را به طور کامل انجام دهید. ممکن است اگر بتوانید توانایی خود در پرداخت به موقع را ثابت کنید، قیمت های پایین تری دریافت نمایید.
    تجهیزات مورد نیاز بخصوص کالاهای بزرگ مانند تجهیزات الکترونیکی یا لوازم اداری مورد نیاز خود، را از کسب و کارهایی که در حال تعطیلی هستند یا نیاز به کاهش موجودی خود دارند، تهیه کنید.
    با صاحبان کسب و کار های مختلف تعامل داشته باشید. به دنبال ایجاد پیمان های همکاری ممکن باشید و جبران هزینه ها، با تبادل کالاها و خدمات را پیشنهاد نمایید.
    مراحل قانونی مورد نیاز کسب و کار را، خود انجام دهید. قبل از پرداخت مبالغ زیاد به وکلا برای ترکیب کردن یا ایجاد یک نام تجاری، از سایت های مرجعی که منابع رایگانی در زمینه قوانین و مقررات قانونی برای شروع یک کسب و کار فراهم کرده اند، استفاده نمایید.
    بهترین شرکت های ارائه کننده خدمات مالی و اعتباری که بهترین شرایط، نرخ ها و سودها را ارائه می کنند، را پیدا کنید.

منبع:  Investopedia

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در پنج شنبه, 13 تیر 1398 10:57
ملیکا معتمدی

دانش آموخته ی رشته ی مدیریت صنعتی.پژوهشگر در حوزه مدیریت استراتژیک ، بازاریابی و کسب و کارهای نوین.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آمار بازدید

امروز33
دیروز114
هفتگی748
ماه جاری3413
بازدید کل181898

اطلاعات شما
  • IP: 3.236.110.106

پرسش و پاسخ ها